Planowanie podróży wymaga starannej oceny wydatków i odpowiedniej organizacji bagażu rejestrowanego, aby nie narazić się na nadmierne koszty.

Zdarza się, że wydatki związane z przewozem bagażu mogą przekroczyć koszt samego biletu i zmusić podróżnych do poszukiwania alternatywnych rozwiązań, które mogą pogorszyć komfort, takich jak podróżowanie tylko z bagażem podręcznym. Jednak wybór nie zawsze może być optymalny lub bezpieczny: według corocznego raportu Sita, globalnego dostawcy technologii dla sektora transportu lotniczego, wskaźnik nieprawidłowo obsłużonego bagażu, tj. zagubionego lub przekierowanego z wcześniej ustalonego miejsca docelowego, wzrósł o 24% w 2021 r., co daje około 4,35 zagubionych lub uszkodzonych walizek i toreb na tysiąc pasażerów. Natomiast w 2022 r. odsetek bagaży zagubionych lub uszkodzonych przez linie lotnicze i lotniska wzrósł o 75% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Powyższe dane dotyczą nie tylko lotów krótkodystansowych, ale także międzynarodowych lotów długodystansowych, na których, zgodnie ze statystykami opublikowanymi przez Sita, prawdopodobieństwo niewłaściwej obsługi bagażu jest około 4,7 razy wyższe niż na trasach krajowych. W związku z tym podczas lotów międzynarodowych konieczne staje się przyjęcie skutecznych rozwiązań, które zminimalizują wszelkie niedogodności dla pasażerów. Dobrą alternatywą może być powierzenie przewozu walizki kompetentnym firmom oferującym profesjonalne usługi, które pozwolą wyruszyć w podróż z większym spokojem.


Wskaźnik zagubionych lub uszkodzonych bagaży przez linie lotnicze lub lotniska w 2022 r. wzrósł o 75% w porównaniu z rokiem poprzednim.


Globalnie prawdopodobieństwo niewłaściwego obchodzenia się z bagażem jest około 4,7 razy wyższe w przypadku lotów międzynarodowych w porównaniu z trasami krajowymi.

Jakie są plusy i minusy wysyłki bagażu?

Przed wyruszeniem w podróż i powierzeniem opieki nad bagażem podmiotom trzecim, warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników, takich jak:

Koszty dodatkowe. Koszty związane z wysyłką bagażu mogą być różne w zależności od rodzaju usługi i wybranego kuriera, mogą również ulec zmianie i wiązać się z nieoczekiwanymi lub dodatkowymi wydatkami, takimi jak dopłaty paliwowe, koszty dostawy do domu lub usługa depozytu, jeśli zdecydujesz się wysłać walizkę bezpośrednio do hotelu lub obiektu noclegowego, w którym przebywasz.

Waga. Waga bagażu jest kluczowym czynnikiem, wpływającym na całkowity koszt wysyłki, który jest obliczany na podstawie szacunkowych wymiarów paczki, biorąc pod uwagę jej długość, szerokość i wysokość.

Opakowanie. Wybierając bezpieczne i wysokiej jakości opakowania można chronić paczki, zapobiegając w ten sposób nieprzewidzianym kosztom związanym z uszkodzeniami, które często przyczyniają się do spowolnienia czasu transportu lub całkowitego wstrzymania dostawy przesyłki.

Czas dostawy. W zależności od wybranej metody, wysyłka torby może potrwać do pięciu lub więcej dni. Czasy te mogą się różnić w zależności od rodzaju wybranej usługi i są istotnymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przed wyjazdem.

Poleganie na wyspecjalizowanych partnerach pozwala uprościć i przyspieszyć wysyłkę i doręczenie bagażu, unikając ryzyka nieoczekiwanych i irytujących niedogodności, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wrażenia z podróży.


Dlaczego warto wysłać walizki

Niezależnie od miejsca docelowego, wyjazd bez konieczności martwienia się o bagaż może przynieść niezliczone korzyści: 

Więcej komfortu i mniej stresu. Głównym powodem, który skłania ludzi do wysyłania bagażu jest możliwość zmniejszenia stresu związanego z jego samodzielnym transportem, a także uniknięcie dodatkowych wydatków w przypadku jego utraty. Zwłaszcza w przypadku nieporęcznych przedmiotów i sprzętu sportowego, takiego jak rowery, narty czy deski snowboardowe, często podlegających ograniczeniom, poleganie na profesjonalnej i kompleksowej usłudze może przynieść znaczne korzyści, czyniąc ją idealnym rozwiązaniem dla entuzjastów sportu i bardziej wymagających klientów, którzy wolą korzystać z własnego sprzętu zamiast go wypożyczać.
Większe bezpieczeństwo. Dzięki usłudze śledzenia, wykwalifikowane firmy mogą zaoferować szczegółowy podgląd statusu przesyłki, na bieżąco informując o lokalizacji bagażu. Wybór profesjonalnej usługi do wysyłki walizek minimalizuje ryzyko ich utraty i pozwala na otrzymanie wsparcia i pomocy podczas całego procesu transportu. Co więcej, wykorzystanie specjalistycznych technik zmniejsza ryzyko uszkodzeń i oferuje dopasowane rozwiązania ubezpieczeniowe, które zapewniają ochronę przed kradzieżą lub utratą. W rezultacie prawdopodobieństwo dostarczenia przesyłki bez komplikacji i z zachowaniem oryginalnego stanu bagażu jest znacznie wyższe.
Optymalizacja czasu. Wysyłka walizki za pośrednictwem profesjonalnej firmy przewozowej może oznaczać znaczną oszczędność czasu na każdym etapie, unikając kolejek podczas odprawy lub odbioru, a także pozwala obniżyć koszty związane z załadunkiem do luku bagażowego i transportem z lotniska do hotelu. Co więcej, skorzystanie z profesjonalnej usługi może pomóc uniknąć kwestii celnych, dzięki specjalistycznemu zapakowaniu wykonanemu zgodnie z przepisami.
Planowanie. Proste i szybkie planowanie może ułatwić sprawny transport: podając adres docelowy, ilość, wagę i wymiary bagażu, można bezproblemowo dostarczyć walizki do miejsca docelowego, a nawet wybrać najbardziej dogodny dzień i godzinę odbioru po przyjeździe i wyjeździe.
Z wielu udogodnień, na życzenie można wybrać opcję odbioru z domu: opcja ta pozwala na odbiór bagażu w pełnym komforcie bezpośrednio w domu lub w uzgodnionym miejscu, zapewniając większą elastyczność i wygodę. .

Skorzystanie z usług specjalistów w tym sektorze jest korzystnym i skutecznym rozwiązaniem zapewniającym bezproblemowe podróżowanie, szczególnie dla tych, którzy wolą podróżować bez zbędnych kilogramów i mieć niezbędne rzeczy na wakacje bezpośrednio w miejscu docelowym.
Usługa spedycji bagażu i sprzętu sportowego MBE obejmuje transport toreb i walizek, ale także rowerów, sprzętu windsurfingowego, nart, sprzętu golfowego i innych, aby pomóc ci cieszyć się swoim hobby podczas wakacji oraz podróżować wygodnie i bezstresowo.
Wystarczy kilka kliknięć, aby wysłać cenne przedmioty i zabezpieczyć je od nadania do doręczenia, a także zaplanować odbiór przesyłki. Centra MBE są gotowe wesprzeć Cię w wyborze rozwiązań dostosowanych do Twoich najbardziej specyficznych potrzeb. Zaufaj naszym ekspertom, aby poprawić swoje wrażenia z podróży i zapewnić spokój ducha podczas transportu cennych rzeczy.

Zapisz się do newslettera by zawsze być na bież...
Powiązane wpisy
Ostatnie wpisy w tej kategorii Przesyłki


Mail Boxes Etc./Punkty obsługi MBE są prowadzone na własny rachunek i ryzyko przez niezależnych operatorów - franczyzobiorców, którzy działają na mocy umowy franczyzowej pod marką MBE. Za pośrednictwem swojej sieci franczyzobiorców, Mail Boxes Etc. świadczy usługi dla firm i osób prywatnych. Logistyka i usługi kurierskie stanowią główny przedmiot działaności MBE - które MBE realizuje na rzecz franczyzobiorców poprzez umowy zawarte z głównymi krajowymi i międzynarodowymi firmami kurierskimi - wraz innymi usługami graficznymi i poligraficznymi - realizowanymi bezpośrednio lub na podstawie umów zawartych z dużymi firmami drukarskimi. Usługi promocji dla biznesu i klientów indywidualnych świadczone są w ramach działalności gospodarczej sieci partnerów każdego z franczyzobiorców MBE, poprzez Punkt obsługi lub poza nim ("farming"). Każdy partner franczyzowy jest umownie zobowiązany do wykonywania wspomnianych usług. Mail Boxes Etc. i MBE stanowią zarejestrowane znaki towarowe używane za wyłączną zgodą MBE Wordwide S.p.A (wszelkie prawa do znaków towarowych są zastrzeżone). Usługi oferowane przez poszczególne punkty obsługi MBE mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Materiały dostępne na tej stronie internetowej, zawarte tutaj informacje oraz wszelkie inne odpowiednie powiązane dane, nie podlegają w żaden sposób kopiowaniu, rozpowszechnianiu, modyfikowaniu, odtwarzaniu, powielaniu, pobieraniu lub udostępnianiu podmiotom trzecim, bez uprzedniej zgody wyrażonej w formie pisemnej. Nie odpowiadamy za nieuprawnione użycie lub wykorzystanie materiałów udostępnionych na tej stronie internetowej, jak również informacji lub danych tutaj zawartych.
MBE Poland Sp. z o.o.. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl