W coraz bardziej zglobalizowanym, technologicznym i wzajemnie połączonym świecie, Boże Narodzenie nadal stanowi wydarzenie, którego nie można przegapić, pozwalające spędzić więcej czasu z rodziną i będące cenną okazją do wzmocnienia relacji z ludźmi, którzy mieszkają daleko od nas.

Ważny zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci rytuał przekazywania prezentów nie tylko pielęgnuje uczucia, ale także pomaga pokonywać odległości: przykładem w tym sensie jest coraz bardziej rozpowszechniony trend wysyłania prezentów do krewnych i przyjaciół, bliskich i dalekich. Ale jak i kiedy należy wysyłać prezenty świąteczne, aby mieć pewność, że dotrą w nienaruszonym stanie i na czas? Sektor spedycyjny stanowi dziś cenny zasób dla tych, którzy decydują się na wysyłanie prezentów: bezpieczne opakowanie, skuteczne śledzenie, punktualność i coraz bardziej rozpowszechniona sieć punktów odbioru pozwalają dotrzeć do bliskich nawet za granicą.

Należy jednak podkreślić, że w okresie świątecznym cały sektor podlega wysokiemu poziomowi stresu ze względu na szczyt popytu i stale rosnącą liczbę zakupów online i towarów w ruchu, dlatego wskazane jest wcześniejsze zaplanowanie zakupów, staranny wybór usług w oparciu o rodzaj wysyłanych towarów i poleganie na profesjonalistach zdolnych do zaoferowania najbardziej odpowiednich rozwiązań logistycznych w oparciu o Twoje potrzeby. Przeanalizujmy razem, kiedy wysyłać prezenty świąteczne i jak zarządzać pakowaniem w sposób, który zmniejsza stres i odległości.

26% amerykańskich konsumentów kupuje prezenty już w czerwcu

13% ankietowanych rozpoczyna gorączkę zakupów w grudniu

Wskazówki dotyczące wysyłki prezentów świątecznych

Wielu konsumentów decyduje się na zakup prezentów świątecznych z dużym wyprzedzeniem. Ankieta przeprowadzona przez Google, ujawnia na przykład, że 26% amerykańskich konsumentów kupuje prezenty już w czerwcu: według ankiety przeprowadzonej przez Bankrate, jednak tylko 13% ankietowanych koncentruje swoje zakupy w grudniu, podczas gdy 50% Amerykanów kończy świąteczne zakupy przed Halloween. Dlatego też uważne wybranie najlepszego okresu na wysyłkę prezentów pozwoli zaoszczędzić pieniądze i spokojniej spędzić okres świąteczny. Oto aspekty, które należy wziąć pod uwagę, aby uniknąć chaosu w ostatniej chwili i upewnić się, że prezenty dotrą pod choinkę na czas.

Wybór prezentów. Jest to pierwszy, podstawowy krok, który należy podjąć: to, jak i kiedy wysłać prezenty świąteczne, może w rzeczywistości zależeć również od rodzaju wybranych produktów. Skorzystanie z oferty produktów podczas Black Friday i Cyber Monday może okazać się zwycięską strategią, aby mieć wszystko pod kontrolą z wyprzedzeniem, co pozwoli poświęcić energię i pomysły na kolejne kroki.

Dbałość o opakowanie. Opakowanie jest niezbędnym elementem dla tych, którzy decydują się na wysyłkę prezentów świątecznych. Zwrócenie maksymalnej uwagi na ten aspekt pozwala lepiej chronić zawartość, unikając nieprzyjemnych wpadek. Wybór opakowania dostosowanego do rodzaju i wielkości towaru pozwala również zaoszczędzić pieniądze i poprawić jakość usługi. Konieczne jest zatem znalezienie odpowiedniego rodzaju opakowania i wypełnienie pustych przestrzeni materiałami pochłaniającymi wstrząsy, takimi jak gazety lub folia bąbelkowa, aby uniknąć niepożądanych ruchów podczas transportu. Ponadto konieczne jest wybranie odpowiedniego opakowania dla konkretnych przedmiotów: tak jest w przypadku butelek wina lub napojów spirytusowych, które wymagają szczególnych technik, takich jak wodoszczelne opakowanie, i muszą być chronione również z organoleptycznego punktu widzenia. Ponadto istnieje możliwość personalizacji opakowania: kartka z życzeniami może zrobić różnicę, przekształcając zwykłą anonimową paczkę w serdeczną wiadomość, która eliminuje odległości. Firmy spedycyjne oferują szeroki zakres opcji i porad dotyczących bezpiecznego pakowania. Aby skrócić czas dostawy i jak najlepiej chronić prezenty, najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do uznanych graczy, zdolnych do wyboru materiałów, które najlepiej dostosowują się do cech produktów.

Wybór optymalnej metody wysyłki. Ocena dostępnych opcji w oparciu o rodzaj przedmiotu i miejsce docelowe ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że prezenty świąteczne dotrą do bliskich na czas. Od rozwiązań standardowych po ekspresowe, każdy gracz oferuje różne opcje i stawki, które są w stanie zaspokoić potrzeby klientów. Należy dokładnie ocenić oczekiwany czas dostawy i związane z nią koszty, równoważąc szybkość dostawy z dostępnym budżetem. W coraz bardziej cyfrowym świecie upewnij się, że wybrany przez Ciebie kurier oferuje możliwość śledzenia przesyłki online, dzięki czemu będziesz mógł śledzić paczkę do momentu jej dostarczenia. Szybkim i korzystnym rozwiązaniem pozwalającym uniknąć zagubienia się w szerokiej gamie ofert jest skorzystanie z usług logistycznych i spedycyjnych świadczonych przez wielu kurierów, zdolnych do zidentyfikowania operatora odpowiadającego Twoim potrzebom i zdolnego do obsługi każdego procesu: od odbioru towarów, po przygotowanie niezbędnej dokumentacji w przypadku zagranicznych miejsc docelowych i śledzenie.

Ochrona przedmiotów wartościowych. W transporcie jest to niebagatelny przywilej, zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia. Przykłady obejmują szlachetne wina, designerskie kreacje, instrumenty muzyczne, dzieła sztuki: cenne materiały, delikatne przedmioty lub przedmioty o wysokiej wartości ekonomicznej i sentymentalnej, które wymagają szczególnej uwagi. Dlatego wielu kurierów oferuje możliwość ubezpieczenia paczek i ochrony cennych przedmiotów, gwarantując w ten sposób zwrot kosztów w przypadku utraty lub pokrycie kosztów w przypadku uszkodzenia wymagającego renowacji.

Aby wysłać prezenty świąteczne, zaufaj MBE: dzięki elastycznym rozwiązaniom, odpowiednim do zachowania integralności przedmiotów dzięki niestandardowym opakowaniom i specjalnym materiałom, Mail Boxes Etc. oferuje profesjonalną usługę wysyłki i pakowania, z możliwością monitorowania paczek za pomocą kodu śledzenia. Ponadto dzięki MBE SafeValue możliwe jest wysyłanie cennych przedmiotów, takich jak szlachetne wina, designerskie kreacje czy też instrumenty muzyczne w całkowicie bezpieczny sposób, pokrywając rzeczywistą wartość towarów w przypadku ich utraty lub uszkodzenia.

 

Zapisz się do newslettera by zawsze być na bież...
Powiązane wpisy
Ostatnie wpisy w tej kategorii Przesyłki


Mail Boxes Etc./Punkty obsługi MBE są prowadzone na własny rachunek i ryzyko przez niezależnych operatorów - franczyzobiorców, którzy działają na mocy umowy franczyzowej pod marką MBE. Za pośrednictwem swojej sieci franczyzobiorców, Mail Boxes Etc. świadczy usługi dla firm i osób prywatnych. Logistyka i usługi kurierskie stanowią główny przedmiot działaności MBE - które MBE realizuje na rzecz franczyzobiorców poprzez umowy zawarte z głównymi krajowymi i międzynarodowymi firmami kurierskimi - wraz innymi usługami graficznymi i poligraficznymi - realizowanymi bezpośrednio lub na podstawie umów zawartych z dużymi firmami drukarskimi. Usługi promocji dla biznesu i klientów indywidualnych świadczone są w ramach działalności gospodarczej sieci partnerów każdego z franczyzobiorców MBE, poprzez Punkt obsługi lub poza nim ("farming"). Każdy partner franczyzowy jest umownie zobowiązany do wykonywania wspomnianych usług. Mail Boxes Etc. i MBE stanowią zarejestrowane znaki towarowe używane za wyłączną zgodą MBE Wordwide S.p.A (wszelkie prawa do znaków towarowych są zastrzeżone). Usługi oferowane przez poszczególne punkty obsługi MBE mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Materiały dostępne na tej stronie internetowej, zawarte tutaj informacje oraz wszelkie inne odpowiednie powiązane dane, nie podlegają w żaden sposób kopiowaniu, rozpowszechnianiu, modyfikowaniu, odtwarzaniu, powielaniu, pobieraniu lub udostępnianiu podmiotom trzecim, bez uprzedniej zgody wyrażonej w formie pisemnej. Nie odpowiadamy za nieuprawnione użycie lub wykorzystanie materiałów udostępnionych na tej stronie internetowej, jak również informacji lub danych tutaj zawartych.
MBE Poland Sp. z o.o.. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl