Inwestowanie we własny biznes wymaga poważnego zaangażowania czasu, energii i zasobów nie tylko na jego rozwój, ale także na radzenie sobie z niepewnością stale ewoluujących rynków i technologii charakteryzujących się nagłymi zmianami.

Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług franczyzodawców, czyli skonsolidowanych marek, które oferują swoim partnerom szereg korzyści. Jeśli myślisz o partnerstwie handlowym jako modelu biznesowym do założenia lub wznowienia działalności, dowiedz się o możliwościach franczyzy MBE. Odkryj międzynarodową sieć, która oferuje detaliczne rozwiązania handlowe dla firm i klientów indywidualnych w sektorze transportu, logistyki i e-commerce.

Otwarcie franczyzy oferuje szereg korzyści: od stałego szkolenia po możliwość uzyskania dostępu do know-how marki z wieloletnim doświadczeniem w branży, co pozwala aspirującym przedsiębiorcom skupić swoją energię na rozwijaniu innowacyjnych pomysłów. Co więcej, inwestowanie w partnerstwo handlowe okazuje się być potencjalnie ważną strategią, nawet dla tych, którzy aspirują do rozszerzenia zakresu swojej działalności i mają możliwość działania poza swoimi granicami terytorialnymi, wykorzystując przy tym sukces skonsolidowanych marek. Badanie przeprowadzone przez Oxford University zatytułowane The Value of Franchising oferuje interesujący obraz efektywności marek franczyzowych w porównaniu z samodzielnymi konkurentami działającymi w tym samym sektorze. Firmy stowarzyszone odnotowują wolumen sprzedaży 1,8 razy większy niż konkurencja i są w stanie wygenerować liczbę miejsc pracy 2,3 razy większą niż firmy niezależne, oferując większe możliwości rozwoju zawodowego dzięki dynamicznemu i zróżnicowanemu środowisku pracy. Duże marki, takie jak Mail Boxes Etc., o ugruntowanej reputacji i międzynarodowej obecności, stanowią cenną okazję dla tych, którzy chcą rozpocząć własną działalność w sektorze usług wysyłkowych, logistycznych lub e-commerce.

Franczyza sprzedaje 1,8 razy więcej produktów niż niezrzeszona konkurencja.


Franczyza generuje 2,3 razy więcej miejsc pracy niż działalność na własny rachunek.

Jakie są możliwości franczyzy MBE


Dziesięciolecia doświadczenia i stałe wsparcie 360°: wybór Mail Boxes Etc. oznacza dołączenie do sieci przedsiębiorców, którzy już wytyczyli ścieżkę pod względem niezawodności, kompetencji i współpracy. Przyjrzyjmy się razem bardziej szczegółowo możliwościom, jakie oferuje franczyza MBE:


Stałe szkolenia i know-how

Wśród obowiązków ustawowych, których musi przestrzegać franczyzodawca, jest obowiązek przekazywania swoim franczyzobiorcom odpowiednich umiejętności do wykonywania ich pracy. Szkolenia zapewniane przez MBE swoim przedsiębiorcom, zarówno online, jak i bezpośrednio w certyfikowanych centrach, są wynikiem ścieżki rozwijanej przez lata i wynikiem wspólnych doświadczeń w ramach sieci. Zapewnia bogate doświadczenie, które pozwala nowym partnerom stać się profesjonalistami przygotowanymi do kierowania zespołem zdolnym do radzenia sobie z wyzwaniami handlowymi we właściwy sposób.

 

Analiza biznesowa i doradztwo strategiczne

Dla tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą, nie jest łatwo mieć narzędzia i czas, aby poświęcić się analizie danych, przydatnych do informowania o swoich wyborach i strategiach. MBE gromadzi, analizuje i udostępnia dane rynkowe swoim przedsiębiorcom, cenne narzędzia do planowania i wdrażania strategii biznesowych w celu przezwyciężenia codziennych wyzwań.

 

Relacje w lokalnym środowisku

Każdy aspirujący przedsiębiorca, który decyduje się świadczyć usługi dla firm i osób prywatnych, chce stać się dla swoich klientów punktem odniesienia, który może przyczynić się do rozwoju obszaru, na którym działa. Wśród możliwości oferowanych przez franczyzę MBE jest możliwość wykorzystania doświadczenia międzynarodowej marki do świadczenia usług na określonym obszarze dzięki szerokiej i spersonalizowanej gamie usług mogących zaspokoić szeroki zakres tych potrzeb.

Rozpoznawalna marka

Rozpoznawalna marka stanowi ważną przewagę konkurencyjną. MBE pomaga na każdym etapie procesu otwierania i uruchamiania działalności, w tym w tworzeniu środowiska centrum usług, które odzwierciedla wizerunek marki i potrzeby lokalnego rynku.

 

Wsparcie w procesie

Inwestowanie zasobów ekonomicznych w pomysł na biznes jest ważnym krokiem, który wiąże się z ryzykiem, ale może otworzyć drzwi do ważnych perspektyw rozwoju. MBE oferuje maksymalne wsparcie w identyfikacji ułatwień i możliwości, zapewniając całe know-how i wszelkie istniejące umowy z lokalnymi dostawcami, takimi jak banki i instytucje w sektorze finansowym.

 

Strategie rozwoju biznesu

Podstawą solidnego i rozwijającego się biznesu jest przedsiębiorca zdolny do zrozumienia potrzeb swoich klientów ale to nie wszystko: równie ważne jest posiadanie sprawdzonych technik, zdolnych do poprawy relacji z tymi klientami. Franczyza MBE oferuje możliwość korzystania ze sprawdzonych strategii budowania, rozwijania i optymalizowania relacji z klientami, pomagając stworzyć silny i trwały biznes.

 

Umowy ramowe z niezawodnymi partnerami

Każda firma musi być w stanie polegać na wiarygodnych partnerach aby móc zlecać delikatne i strategiczne zadania dla swojej działalności. Dzięki swojej strategicznej pozycji w sektorze, MBE jest w stanie centralnie negocjować umowy z firmami i partnerami korzystnymi dla franczyzobiorców oraz tworzyć warunki do inicjowania synergii, które mogą poprawić jakość ich działalności.

 

Marketingowe strategie wielokanałowe

Nie jest łatwo dysponować środkami na marketing i promocję, zwłaszcza w przypadku nowych firm: są to jednak elementy niezbędne do wyróżnienia się, przyciągnięcia klientów i zbudowania rozpoznawalnej tożsamości marki. Współpraca z MBE pozwala liczyć na zintegrowaną strategię marketingową, która obejmuje krajowe kampanie i inicjatywy mające na celu pozyskanie nowych klientów i promocję marki.

 

Mail Boxes Etc. oferuje swoim przedsiębiorcom model biznesowy, który umożliwia wejście do skonsolidowanej sieci, składającej się z 1600 centrów rozwiązań biznesowych na całym świecie. Usługi logistyczne i marketingowe mają coraz większe znaczenie strategiczne. Pozwalają aspirującym przedsiębiorcom i tym, którzy chcą wznowić działalność, zoptymalizować swój czas i rozwijać się, korzystając z doświadczenia rozległej sieci profesjonalistów zdolnych do działania aby pomóc osobom prywatnym i lokalnym firmom rozwijać się poprzez pokonywanie codziennych wyzwań. Dzięki zespołowi ekspertów i ciągłym szkoleniom franczyza Mail Boxes Etc. stanowi odpowiedź na potrzeby MŚP i chęć prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Rozpocznij działalność z MBE i stań się częścią naszej franczyzy.

Zapisz się do newslettera by zawsze być na bież...
Powiązane wpisy
Ostatnie wpisy w tej kategorii Franczyza


Mail Boxes Etc./Punkty obsługi MBE są prowadzone na własny rachunek i ryzyko przez niezależnych operatorów - franczyzobiorców, którzy działają na mocy umowy franczyzowej pod marką MBE. Za pośrednictwem swojej sieci franczyzobiorców, Mail Boxes Etc. świadczy usługi dla firm i osób prywatnych. Logistyka i usługi kurierskie stanowią główny przedmiot działaności MBE - które MBE realizuje na rzecz franczyzobiorców poprzez umowy zawarte z głównymi krajowymi i międzynarodowymi firmami kurierskimi - wraz innymi usługami graficznymi i poligraficznymi - realizowanymi bezpośrednio lub na podstawie umów zawartych z dużymi firmami drukarskimi. Usługi promocji dla biznesu i klientów indywidualnych świadczone są w ramach działalności gospodarczej sieci partnerów każdego z franczyzobiorców MBE, poprzez Punkt obsługi lub poza nim ("farming"). Każdy partner franczyzowy jest umownie zobowiązany do wykonywania wspomnianych usług. Mail Boxes Etc. i MBE stanowią zarejestrowane znaki towarowe używane za wyłączną zgodą MBE Wordwide S.p.A (wszelkie prawa do znaków towarowych są zastrzeżone). Usługi oferowane przez poszczególne punkty obsługi MBE mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Materiały dostępne na tej stronie internetowej, zawarte tutaj informacje oraz wszelkie inne odpowiednie powiązane dane, nie podlegają w żaden sposób kopiowaniu, rozpowszechnianiu, modyfikowaniu, odtwarzaniu, powielaniu, pobieraniu lub udostępnianiu podmiotom trzecim, bez uprzedniej zgody wyrażonej w formie pisemnej. Nie odpowiadamy za nieuprawnione użycie lub wykorzystanie materiałów udostępnionych na tej stronie internetowej, jak również informacji lub danych tutaj zawartych.
MBE Poland Sp. z o.o.. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl