Rozpoczęcie nowego biznesu oznacza konieczność natychmiastowego zmierzenia się z konkurencją i konkurowania z bardziej solidnymi i dobrze zakorzenionymi rywalami.

Kiedy tworzysz nową markę lub w przypadku marki już istniejącej, którą zamierzasz ponownie ożywić, niezbędne staje się zainwestowanie w działania marketingowe i komunikacyjne, aby zaistnieć, wzmacniając znajomość marki w ramach sektora, w którym działasz (świadomość). W dzisiejszych czasach poleganie na rozwiązaniach poligraficznych i narzędziach marketingowych jest nadal bardzo skutecznym kanałem, nie tylko dla nowych biznesów, które muszą stworzyć tożsamość od podstaw i nawiązać nowe kontakty z potencjalnymi klientami, ale także dla już istniejących firm, które zamierzają utrzymać lojalność swoich klientów.

Jednak w obu przypadkach może być trudno zidentyfikować najbardziej skuteczne materiały do promowania firmy: dlatego konieczne jest poznanie najlepszych narzędzi dla swojej działalności, starannie wybierając produkty, które mogą zapewnić najlepszy możliwy zwrot z inwestycji. Zobaczmy, jakie są najlepsze produkty marketingowe, aby zaistnieć lub ożywić swój biznes i poszerzyć grono klientów.

Wizytówki, gadżety, broszury, naklejki pomagają budować lojalność klientów

Materiały marketingowe muszą być spójne z wizerunkiem firmy

5 rodzajów materiałów marketingowych do promocji Twojej firmy

Wybór materiałów marketingowych do reklamowania firmy związany jest z kilkoma czynnikami, przede wszystkim z rodzajem działalności, misją i wyznaczonymi celami. Działania brandingowe z pewnością nie ograniczają się tylko do logo, ale obejmują różne aspekty graficzne, które muszą dokładnie i konsekwentnie reprezentować filozofię i wartości firmy.

Aktualizacja projektu graficznego może zmienić markę i pomóc wyróżnić ją na tle konkurencji, czyniąc wizerunek Twojej firmy wyjątkowym. Dlatego ważne jest, aby ustalić swoje mocne strony oraz znaki, kolory i obrazy, które będą definiować każdy projekt, nakreślając wizualną reprezentację spójną z tym, co zamierzasz przekazać niezależnie od przyjętego kanału.

Po wykonaniu tego podstawowego kroku, możliwe jest wykorzystanie różnego rodzaju materiałów do promocji swojej firmy:

Wizytówki. Po zdefiniowaniu lub aktualizacji marki, niezbędne jest nawiązanie nowych kontaktów i poinformowanie klientów. Wizytówki są jednym z najbardziej przydatnych narzędzi do promowania siebie lub informowania o aktualizacji wizerunku firmy. Posiadanie ich zawsze pod ręką podczas wydarzeń i spotkań pomoże Ci zaistnieć i nawiązać trwałe relacje dla Twojej firmy. Dobrze zaprezentowany i profesjonalny wizerunek jest tym, czego potrzebujesz, aby odróżnić się od konkurencji i odnieść sukces: wybór profesjonalnych wizytówek i innych niestandardowych rozwiązań, takich jak papier firmowy, koperty lub ulotki, pomoże Ci wzmocnić wiarygodność i widoczność Twojej marki.

Etykiety i naklejki. Wraz z wizytówkami, etykiety i naklejki są niezbędnymi materiałami komunikacyjnymi do reklamowania firmy na targach lub wydarzeniach branżowych, które pomagają zwiększyć świadomość marki. Aby lepiej wypromować produkt lub usługę, druk spersonalizowanych etykiet samoprzylepnych jest idealnym rozwiązaniem, aby w kreatywny sposób ozdobić przedmioty, materiały pomocnicze i inne produkty oraz uczynić je rozpoznawalnymi.

Broszury i ulotki. Największe wsparcie marketingowe, niezbędne do zarządzania komunikacją podczas targów i eventów oraz do tworzenia skoordynowanego pod każdym względem wizerunku. Wraz z katalogami produktów mogą stać się również doskonałym wsparciem komunikacyjnym wewnątrz Twojego punktu. Roll-upy, flagi i duże banery są szczególnie przydatne podczas spotkań i targów, aby pomóc Ci być widocznym i skutecznym w komunikacji.

Papier firmowy i gadżety. Najlepsze materiały poligraficzne do promocji firmy to także spersonalizowane opakowania dla Twoich produktów, idealne rozwiązania do nadania przesyłkom profesjonalnego charakteru dzięki nadrukom logo na gadżetach, opakowaniach, kopertach, taśmach, naklejkach i wielu innych.

Dekoracje. Personalizacja samochodów i witryn sklepowych za pomocą dekoracji samoprzylepnych jest skutecznym działaniem promocyjnym: oprócz podkreślenia ofert i promocji, pozwoli Ci wzmocnić biznes i prawidłowo ukierunkować klientów, oferując jasny i spójny przekaz.

Aby nawiązać kontakt z potencjalnymi klientami, należy wykorzystać wszystkie rodzaje i kanały komunikacji i marketingu, łącząc je w celu optymalizacji ich skuteczności. Centra MBE oferują szeroką gamę materiałów i wsparcie w zakresie promocji firmy z dostosowanymi do potrzeb rozwiązaniami, aby rozszerzyć działalność i wzmocnić obecność, zarówno w kanałach cyfrowych, jak i offline.

Nasze profesjonalne rozwiązania w zakresie druku i marketingu są zarządzane przez profesjonalistów, aby pomóc Ci spełnić wszystkie potrzeby marketingowe Twojej firmy i zwiększyć wartość Twojej komunikacji.

Skontaktuj się z nami, aby znaleźć najlepsze rozwiązania do rozszerzenia swojej działalności.

Zapisz się do newslettera by zawsze być na bież...
Powiązane wpisy
Ostatnie wpisy w tej kategorii Materiały drukowane


Mail Boxes Etc./Punkty obsługi MBE są prowadzone na własny rachunek i ryzyko przez niezależnych operatorów - franczyzobiorców, którzy działają na mocy umowy franczyzowej pod marką MBE. Za pośrednictwem swojej sieci franczyzobiorców, Mail Boxes Etc. świadczy usługi dla firm i osób prywatnych. Logistyka i usługi kurierskie stanowią główny przedmiot działaności MBE - które MBE realizuje na rzecz franczyzobiorców poprzez umowy zawarte z głównymi krajowymi i międzynarodowymi firmami kurierskimi - wraz innymi usługami graficznymi i poligraficznymi - realizowanymi bezpośrednio lub na podstawie umów zawartych z dużymi firmami drukarskimi. Usługi promocji dla biznesu i klientów indywidualnych świadczone są w ramach działalności gospodarczej sieci partnerów każdego z franczyzobiorców MBE, poprzez Punkt obsługi lub poza nim ("farming"). Każdy partner franczyzowy jest umownie zobowiązany do wykonywania wspomnianych usług. Mail Boxes Etc. i MBE stanowią zarejestrowane znaki towarowe używane za wyłączną zgodą MBE Wordwide S.p.A (wszelkie prawa do znaków towarowych są zastrzeżone). Usługi oferowane przez poszczególne punkty obsługi MBE mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Materiały dostępne na tej stronie internetowej, zawarte tutaj informacje oraz wszelkie inne odpowiednie powiązane dane, nie podlegają w żaden sposób kopiowaniu, rozpowszechnianiu, modyfikowaniu, odtwarzaniu, powielaniu, pobieraniu lub udostępnianiu podmiotom trzecim, bez uprzedniej zgody wyrażonej w formie pisemnej. Nie odpowiadamy za nieuprawnione użycie lub wykorzystanie materiałów udostępnionych na tej stronie internetowej, jak również informacji lub danych tutaj zawartych.
MBE Poland Sp. z o.o.. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl