Druk cyfrowy jest coraz powszechniejszą techniką we wszystkich sektorach, zdolną do uzyskiwania wyników na wysokim poziomie.

Druk cyfrowy jest techniką coraz powszechniej stosowaną we wszystkich sektorach, od biznesowego po wydawniczy, umożliwiającą uzyskiwanie wysokiej jakości wyników dzięki wysoce zaawansowanej technologii. Nowoczesne procesy sprawiają, że jest on niezwykle konkurencyjny na rynku, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnymi technikami typograficznymi i offsetowymi.

Ale czym dokładnie jest druk cyfrowy i do czego służy? Dowiedzmy się tego wspólnie.


Druk cyfrowy zapewnia obrazy o wysokiej rozdzielczości i ostrych kolorach.

Druk cyfrowy opiera się na procedurach elektronicznych, które nie wymagają użycia matryc ani klisz.

Czym jest druk cyfrowy i jakie ma zastosowanie?

Pod pojęciem druku cyfrowego rozumiemy system oparty na innowacyjnych technologiach, który umożliwia przesyłanie plików cyfrowych do drukarki z komputera lub urządzenia elektronicznego. Procedura ta może być z łatwością stosowana na różnych powierzchniach, od płótna lub PCV po drewno, pleksi i aluminium, umożliwiając w ten sposób tworzenie broszur, pocztówek, ulotek lub folderów oraz wszelkiego rodzaju materiałów reklamowych.
Druk cyfrowy gwarantuje wysoki poziom wydruku: oferuje obrazy o wysokiej rozdzielczości i ostrych kolorach, dzięki optymalnym systemom zarządzania stosowanym na wszystkich rodzajach papieru i kart, odpowiednich dla specjalnych nośników i nadających się zarówno do średnich, jak i krótkich nakładów.

Jest to zatem technika, która zapewnia niezliczone korzyści w porównaniu z tradycyjnymi procesami, a w szczególności:

  • Szybkość: proces pracy jest z pewnością szybszy w porównaniu z normalnymi procedurami stosowanymi w urządzeniach offsetowych i umożliwia znacznie krótsze terminy realizacji.
  • Bardziej błyszczące i jaskrawe kolory: jest to druk wysokiej jakości, o wysokiej rozdzielczości: farba gwarantuje większy blask i połysk niż w przypadku tradycyjnych metod druku.
  • Wszechstronność: proces cyfrowy daje możliwość uzyskania różnych rezultatów w zależności od egzemplarza: druk danych zmiennych, jak określa się tę szczególną procedurę, pozwala na produkcję materiałów spersonalizowanych, przydatnych w przypadku plakatów i zaproszeń, identyfikatorów firmowych i sportowych.

Jak działa druk cyfrowy?

Druk cyfrowy opiera się na procedurach elektronicznych, które nie wymagają użycia matryc ani klisz: przesyłane pliki w formacie PDF, JPG, TIF lub innych elektronicznych formatach graficznych są odwzorowywane na nośnikach z różnych materiałów, na których bezpośrednio odbito tusz. 

Jest to bezpośrednia procedura robocza, w której plik przesłany przez klienta jest analizowany w wersji wstępnie zadrukowanej w celu pierwszej weryfikacji zawartości, a następnie normalizowany w celu przesłania go na wybrany nośnik.

Technika zwiększająca popyt i wykorzystywana przez firmy, które potrzebują produkować niewielkie ilości towaru, nie martwiąc się o stany magazynowe. Gwarantuje jakość i przystępne koszty, oferując rozsądne ilości. Dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich nakładów, zarówno pod względem czasowym, jak i wartościowym: właściwy kompromis uzyskuje się dzięki oprogramowaniu i technologii najnowszej generacji, która pozwala na przeprowadzanie eksperymentów. Niezrównana obróbka kolorów i formatów pozwala na wykonanie próbek i korekt z dużą precyzją, zapewniając najlepszy gotowy produkt. 

Mail Boxes Etc. oferuje kreatywne, elastyczne i spersonalizowane rozwiązania, dostosowane do wszelkich potrzeb. Nasze projekty graficzne i poligraficzne są zarządzane przez profesjonalistów, którzy oddają do dyspozycji klienta swoje umiejętności i technologie, aby jak najlepiej wykorzystać każdy aspekt komunikacji. 

Skontaktuj się z nami, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!


Zapisz się do newslettera by zawsze być na bież...
Powiązane wpisy
Ostatnie wpisy w tej kategorii Materiały drukowane


Mail Boxes Etc./Punkty obsługi MBE są prowadzone na własny rachunek i ryzyko przez niezależnych operatorów - franczyzobiorców, którzy działają na mocy umowy franczyzowej pod marką MBE. Za pośrednictwem swojej sieci franczyzobiorców, Mail Boxes Etc. świadczy usługi dla firm i osób prywatnych. Logistyka i usługi kurierskie stanowią główny przedmiot działaności MBE - które MBE realizuje na rzecz franczyzobiorców poprzez umowy zawarte z głównymi krajowymi i międzynarodowymi firmami kurierskimi - wraz innymi usługami graficznymi i poligraficznymi - realizowanymi bezpośrednio lub na podstawie umów zawartych z dużymi firmami drukarskimi. Usługi promocji dla biznesu i klientów indywidualnych świadczone są w ramach działalności gospodarczej sieci partnerów każdego z franczyzobiorców MBE, poprzez Punkt obsługi lub poza nim ("farming"). Każdy partner franczyzowy jest umownie zobowiązany do wykonywania wspomnianych usług. Mail Boxes Etc. i MBE stanowią zarejestrowane znaki towarowe używane za wyłączną zgodą MBE Wordwide S.p.A (wszelkie prawa do znaków towarowych są zastrzeżone). Usługi oferowane przez poszczególne punkty obsługi MBE mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Materiały dostępne na tej stronie internetowej, zawarte tutaj informacje oraz wszelkie inne odpowiednie powiązane dane, nie podlegają w żaden sposób kopiowaniu, rozpowszechnianiu, modyfikowaniu, odtwarzaniu, powielaniu, pobieraniu lub udostępnianiu podmiotom trzecim, bez uprzedniej zgody wyrażonej w formie pisemnej. Nie odpowiadamy za nieuprawnione użycie lub wykorzystanie materiałów udostępnionych na tej stronie internetowej, jak również informacji lub danych tutaj zawartych.
MBE Poland Sp. z o.o.. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl